Makarska plaże - ogólne informacje

plaża w makarskiej

Udając się do Makarskiej nie wiedzieliśmy jakie dokładnie plaże zastaniemy na miejscu. Obawialiśmy się trochę tłumów bo jak wiadomo Makarska jest niezwykle popularnym, turystycznym miastem.
Zastanawialiśmy się również czy kamieniste plaże o których wiele słyszeliśmy, będą odpowiednie dla naszego 2 letniego synka oraz 5 letniej córki kuzyna.Główne plaże w Makarskiej


Nasze obawy się częściowo sprawdziły ponieważ wiele plaż jest naprawdę zatłoczonych. Mowa tutaj głównie o dużych plażach znajdujących się w centrum miasta. Znalezienie na nich wolnego miejsca często było bardzo trudne i wiązało się z długimi poszukiwaniami.

Oczywiście największym plusem tych plaż jest to, że znajduje się na nich najwięcej atrakcji typu skutery wodne, jazda na bananach, paralotnie itp. oraz blisko jest do restauracji i sklepów.

główna plaża w makarskiejNiezatłoczone i spokojne plaże


Osoby pragnące spokoju, powinny udać się trochę dalej na północ gdzie znaleźć można wiele niewielkich i bardzo małych plaż.
Co prawda są one trochę oddalone od centrum i aby dostać się co do niektórych należy poświęcić nawet kilkanaście minut. Trasa biegnie cały czas tuż przy morzu, najpierw betonową ścieżką a następnie utwardzoną ziemią. Dużym plusem owej ścieżki jest też to, że w wielu miejscach znajduje się w cieniu, co przekłada się na większy komfort spaceru :).

Dla leniuchów jest możliwość zaparkowania samochodu na sporym parkingu który znajduje się dość blisko plaż o których wspomniałem powyżej. Parking jest płatny i z tego co pamiętam kosztuje niecałe 10 zł za wjazd.

Poniżej zamieszczam mapę na której zieloną strzałką zaznaczyłem położenie parkingu.
klimatyczna plaza w makarskiej

Polecam bardzo te plaże które tak jak napisałem powyżej są nieco oddalone od centrum jednak są one w większości bardzo klimatyczne i dodatkowo nigdy nie mieliśmy problemu ze znalezieniem wolnego miejsca.Kamieniste plaże w Makarskiej. Czy nadają się dla dzieci ?


Wiele osób z pewnością zadaje sobie pytanie czy kamieniste plaże w Chorwacji będą odpowiednie dla dzieci oraz ich samych.
W Makarskiej większość z nich składa się z drobnego lub bardzo drobnego żwiru dzięki czemu nie ma w ogóle problemu z komfortowym chodzeniem boso po plaży czy też leżeniem na niej.

Również naszym dzieciom nie przeszkadzał w ogóle żwir i przez cały pobyt bawiły się one bardzo fajnie :).

Minusem jest to, że dno morza często pokrywają sporej wielkości kamienie i nierzadko trzeba ubierać obuwie wchodząc do wody.

Generalnie nie ma co ukrywać, że złocisty, drobny piaseczek byłby na pewno lepszy ale taki jest już urok Chorwacji i takowego nie znajdziemy w tym kraju.
Niezaprzeczalnym jednak plusem żwiru jest na pewno to, że dzięki niemu morze jest krystalicznie czyste.plaża dla dzieci w makarskiej

plaża dla dzieci w makarskiej